2023-09-08

ZAPISY NA ZAJĘCIA W NOWYM SEZONIE ARTYSTYCZNYM

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu – filia Świetlica Wiejska w Beczarce zaprasza najmłodszych i trochę starszych mieszkańców i gości, do zapoznania się z ofertą zajęć edukacyjnych przygotowanych przez naszą kadrę.

"Przyroda w eksperymentach"
Zajęcia przyrodnicze adresowane są do uczniów szczególnie zainteresowanych geografią, geologią, chemią oraz biologią dążących do rozwijania uzdolnień i poszerzania swoich horyzontów. Mają na celu pobudzanie do twórczego myślenia i zaspokajanie naturalnej ciekawości uczniów, dla których wiadomości i umiejętności pozyskane na lekcjach nie wyczerpują zainteresowań. W ramach zajęć uczniowie poprzez wykonywanie prostych doświadczeń oraz wykorzystanie wiedzy z różnych źródeł pogłębiają i poszerzają wiedzę przyrodniczą, uczą się selekcji informacji, interpretacji danych, zdobywają nowe doświadczenia i rozwijają swoje zdolności. Zajęcia mają charakter twórczej zabawy, oparte o autorskie scenariusze dydaktyczno-wychowawcze dostarczają sporej dawki naukowej wiedzy przekazanej w przystępny sposób dla każdej grupy wiekowej.


„Rękodzieło dla dzieci” to warsztaty wspierające kreatywność i wrażliwość ich uczestników zapewniając relaks i radość tworzenia. Zajęcia podczas których najmłodsi poznają różnorodne materiały plastyczne, techniki i realizują prace pozwalające na doskonalenie sprawności manualnej. Malowanie, rysowanie, lepienie, wycinanie poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową i wspierają małą motorykę, a efekty zajęć to niepowtarzalne przedmioty pobudzające wrażliwość na piękno.


„Zajęcia umuzykalniające”. Zajęcia są bezpłatne i prowadzone w grupie 10 osobowej. Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka. Pomaga wyrażać siebie, lepiej rozumieć innych i zapamiętywać istotne chwile naszego życia. Obcowanie z nią jest przyjemne. Ułatwia wyzwalanie nadmiaru energii i umożliwia zmianę nastroju. Pomaga także rozumieć abstrakcję i uczy analizowania oraz syntetyzowania. Zajęcia przy muzyce i śpiewie kształcą ogólną koordynację ruchową dziecka oraz korzystnie oddziałują na pracę narządów wewnętrznych (płuc, serca) i układu nerwowego. Proponowane przez nasze zajęcia adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Podczas zajęć wykorzystywane będą różnego rodzaju instrumenty muzyczne oraz akcesoria edukacyjne.

„Nauka gry” - w bieżącym roku artystycznym proponujemy  zajęcia z gitary i keyboardu. Lekcje są indywidualne i mogą trwać 45 bądź 60 minut.

„Szachy” - zajęcia prowadzimy dla uczestników poczatkujących i zaawansowanych. Czas spędzony przy szachownicy wycisza, relaksuje, ale też uczy strategicznego i logicznego myślenia oraz skupienia uwagi.

Dla osób dorosłych i samodzielnej młodzieży 15+ mamy propozycję pracy z gliną - „Ceramika”.
Zajęcia będą prowadzone 1 raz w miesiącu. Tworzenie daje możliwość poznania swoich możliwości twórczych, rozwoju i głębokiego uspokojenia.
Wszystkie nasze propozycje wymagają zgłoszenia i podpisania stosownej deklaracji uczestnictwa.  Zapisy telefonicznie: 512 292 324.

Załączniki:

11694429584_Cennik_str1.pngPobierz
21694429596_Cennik_str_2.pngPobierz
31696410686_REGULAMIN-ZAJEĆ-MOKIS-2023.pdfPobierz
Loga Fundusze Europejskie - Polska Cyfrowa, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dostosowanie strony Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla potrzeb osób ze specjalnymi wymogami wraz z jej przebudową oraz projektem graficznym i funkcjonalnym została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym e usług publicznych w szczególności realizuje cele stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".
Nazwa programu: Cyfrowa [e]nergia w kulturze. Program cyfryzacji Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

© 2020 beczarka.myslenice.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń